MODA314MODA314

мода українською

"Небесні тіла: мода і католицька уява" - у Метрополітен-музеї відкривається виставка Інституту костюма

Нова виставка Інституту костюма "Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination" відкривається в Метрополітен-музеї у Нью-Йорку 10 травня. Виставка присвячена впливу католицизму на моду. В експозиції представлені пам'ятки епохи Середньовіччя з архівів музею та роботи відомих модних брендів, інспіровані католицькими іконографією і візуальними традиціями (Rick Owens, Rodarte, Lanvin, Chanel, Balenciaga, Yves Saint Laurent, ValentinoChristian Dior, Lacroix, Mugler та ін.). Завдяки партнерству з Ватиканом вперше будуть продемонстровані ексклюзивні речі з папської резиденції (одяг, взуття, тіари, аксесуари) - 42 предмета. 

Однією з основних тем виставки для куратора Ендрю Болтона є вплив католицької образності на дизайнерів, що виховувалися у католицькій вірі. Тому секція з дизайнерським одягом включає в себе майже повністю європейських чи американських дизайнерів, які росли в католицькій традиції. "Як куратор, я завжди зацікавлений тим, що рухає творчістю і тим, що лежить в уяві дизайнерів і художників. Я ніколи не думав, що це може бути релігія. Я ніколи не думав, що зростання католиком може вплинути на ваш творчий розвиток" - говорить Болтон. - "Тепер я думаю, що дизайнери, які виросли католиками, мають цю образну традицію. Хоча виставка присвячена католицькій образності, але в основному мова йде про творчість і про те, що стимулює творчість. У цьому конкретному випадку, це релігійне виховання".

Виставка триватиме до 8 жовтня 2018.

Фото: vogue.com

"Небесні тіла: мода і католицька уява" - у Метрополітен-музеї відкривається виставка Інституту костюма"Небесні тіла: мода і католицька уява" - у Метрополітен-музеї відкривається виставка Інституту костюма"Небесні тіла: мода і католицька уява" - у Метрополітен-музеї відкривається виставка Інституту костюма"Небесні тіла: мода і католицька уява" - у Метрополітен-музеї відкривається виставка Інституту костюма"Небесні тіла: мода і католицька уява" - у Метрополітен-музеї відкривається виставка Інституту костюма"Небесні тіла: мода і католицька уява" - у Метрополітен-музеї відкривається виставка Інституту костюма